Narcyza Malfoy – Nowy trend w koloryzacji
test3

Narcyza Malfoy

Postać z popularnej serii Harrego Pottera zapoczątkowała nowy trend w koloryzacji, który stał się hitem wśród młodego pokolenia na TikToku. Jak wygląda koloryzacja w stylu Slytherin?

Harry Potter to seria książek autorstwa J.K. Rowling znana na całym świecie i spopularyzowana dzięki ekranizacji. Z siedmiu części książek powstało aż osiem filmów, których premiery odbyły się na przestrzeni lat 2001-2011. Tytułowego bohatera nie trzeba przedstawiać – młody czarodziej rozpoczynający swoją naukę w szkole magii Hogwarts. Już pierwszego dnia poznaje jednego ze swoich przeciwników – Draco Malfoy. Dopiero pod koniec czwartej części filmów po raz pierwszy na ekranie pojawia się przyszła trendsetterka i influencerka Narcyza Malfoy – matka Draco Malfoy. W jej roli wystąpiła aktorka Helen McCrory. Jest to mniej istotna postać drugoplanowa, która pojawia się kilka razy w późniejszych filmach. Jednak premiera jej fryzury nastąpiła… 15 lat temu. Dlaczego dopiero teraz jest w modzie?

Jak Harry Potter wpłynął na trendy w koloryzacjach?

Seria książek i filmów Harrego Pottera wychowała niemalże całe pokolenie. Znikome jest prawdopodobieństwo, że ktokolwiek z pokolenia Z lub millenialsów nie zna tej historii i bohaterów. Nie jest to więc niespodzianką, że odniesienia do książek i filmów są nieodłączną częścią kultury, nie tylko dla najmłodszych pokoleń. Wiele osób ogląda filmy i czyta książki kilka razy. Można powiedzieć, że nigdy się nie znudzą. Pojawiło się już wiele trendów związanych z Harrym Potterem, ale fryzura Narcyzy Malfoy ze Slytherin doczekała się uwielbienia wśród fanów dopiero w 2020 roku – 15 lat po premierze pierwszego filmu, w którym się pojawia i 9 lat po premierze ostatniego filmu z serii w 2011 roku.

1909fryzjerzy-Narcyza-Malfoy1

Jak Narcyza Malfoy nosiła swoje włosy?

Bardzo ciemna brunetka, tak mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Cała partia włosów znajdujących się pod spodem oraz pasma włosów znajdujących się zaraz przy twarzy są rozjaśnione do bardzo jasnego siwo-szarego koloru. Chłodny, espresso brąz w połączeniu z niemal białymi sekcjami pod spodem i z przodu, a także lekka ale klasycznie prosta grzywka. Narcyza Malfoy przednie pasma włosów zaczesywała i upinała do tyłu, odsłaniając rozjaśniony dół i pasma przy twarzy. Ta ikoniczna teraz fryzura i uczesanie zwróciło na siebie uwagę w tym roku i stało się inspiracją do tworzenia podobnych koloryzacji.

Wiele osób odwzorowuje pełną stylizację Narcyzy Malfoy – ciemna górna część, bardzo jasny dół, całość w zimnej tonacji w kolorach espresso/siwy oraz lekka grzywka. Coraz więcej osób zmienia ten styl, aby dopasować go do aktualnego wyglądu. Wiele osób rezygnuje z grzywki i stawia na samą koloryzację. Część zmienia kolory, zostawiają swój naturalny kolor włosów i rozjaśniają dolną część i przednie pasma, dopasowując odcień rozjaśnionych sekcji do naturalnego koloru. Nie są to już tylko koloryzacje w zimnych tonacjach ale również ciepłe brązy i blondy. Inni natomiast rezygnują z farbowania dolnej części i dekoloryzuje tylko pasma włosów z przodu, tak aby móc je upiąć właśnie jak Narcyza Malfoy i pokazać te charakterystyczne jasne pasma. O samej koloryzacji i o tym jak powinna wyglądać niewiele wiemy. Jedynie to co widzimy na filmie i po wyglądzie aktorki możemy się domyślać jak wydzielone są rozjaśnienia. Niezależnie od tego jak wykonana była oryginalna fryzura, pojawia się wiele alternatywnych podejść pozwalających osiągnąć oczekiwany efekt. 

Trend #NarcissaMalfoyHair – jak się rozpowszechnił?

Najwięcej osób, które podjęły się tej koloryzacji w stylu Narcyzy Malfoy pokazuje swoje efekty na TikToku i YouTubie. Hasztag #NarcissaMalfoyHair staje się coraz bardziej popularny. Dopiero obserwując ich stylizacje widać jak dużo różnych podejść i technik można wybrać aby osiągnąć zamierzony efekt!

Amelia i Karolina również widziały koloryzację Narcyzy Malfoy na TikToku i znalazły wersję tej fryzury dopasowaną do ich włosów. Nie zdecydowały się na grzywkę lub farbowanie górnej partii włosów na bardzo ciemny i zimny brąz z siwą dolną częścią.

1909fryzjerzy-Narcyza-Malfoy-Amelia

Koloryzacja Amelii u Dominiki

Amelia ma włosy w odcieniu ciepłego brązu z naturalnymi refleksami. Kolorystka Dominika wydzieliła dolną sekcję robiąc tak zwany “zygzak”. Włosy Amelii są tak grube i proste, że rezygnuje ze stylizacji na codzień. Zygzak sprawił że rozjaśnione włosy wyłaniają się spod jej naturalnego koloru przy luźnym ułożeniu włosów na codzień bez stylizacji. Koloryzacja jest efektywna i najbardziej widoczna dzięki rozjaśnionym pasmom z przodu oraz gdy włosy są upięte. Dominika rozjaśniła włosy do odpowiedniego poziomu i dopasowała do naturalnego koloru na górze – wybrała tonowanie w ciepłym odcieniu blondu.

1909fryzjerzy-Narcyza-Malfoy-Karolina

Metamorfoza Karoliny u Stylistki Rozalki

Karolina natomiast jest brunetką o nieco ciemniejszym i chłodniejszym odcieniu włosów. Dodatkowo jej włosy są naturalnie falowane, dlatego Stylistka Rozalka wydzieliła dolną sekcję włosów na prosto. Naturalne ułożenie włosów będzie pokazywało rozjaśnione partie, pomimo tego że zostały wydzielone prosto. Do tego klasyczne pasma z przodu. Ciemniejszy i chłodniejszy odcień włosów Karoliny został lekko przyciemniony. Rozalka również dobrała odpowiedni odcień rozjaśnionych partii. Siwy lub szary kolor byłby zbyt chłodny dlatego Karolina i Rozalia zdecydowały się na blond w nieco chłodniejszym wydaniu. 

1909fryzjerzy-Narcyza-Malfoy-Rozalia-i-Dominika

Narcyza Malfoy zainspirowała Amelię i Karolinę, a Dominika i Rozalia całkowicie sprostały oczekiwaniom dziewczyn. Taka koloryzacja nie jest często spotykana. Niewątpliwie trend stał się najbardziej popularny wśród młodych osób dzięki mediom społecznościowym, ale inspiracja sięga filmów sprzed 9-15 lat. Na pewno nie jest to pierwszy trend który został zapoczątkowany przez Harrego Pottera. Narcyza Malfoy ze Slytherin to oryginalny trend w koloryzacji ale czy ostatni? Raczej nie. Harry Potter oraz inne postacie z filmów mogą nas jeszcze nie raz zainspirować do nowych stylizacji.

Marzy Ci się oryginalna metamorfoza? Zarezerwuj wizytę w 1909fryzjerzy – tutaj.

 

Udostępnij