Jak dbać o włosy kręcone?
Pielęgnacja włosów kręconych Alina radzi Starsza Stylistka Fryzjer Warszawa 1909Fryzjerzy
test3

Wiele kobiet marzy o sprężystych lokach myśląc, że pielęgnacja takich włosów sprowadza się do zwykłego mycia i suszenia suszarką. Jednak nie jest to takie łatwe. W rzeczywistości kręcone włosy są bardziej kapryśne niż proste. Przy każdej okazji plączą się, elektryzują, często fryzura nie ma żadnego kształtu. W tym artykule dowiesz się więcej o pielęgnacji kręconych włosów.

Jaki masz typ włosów? 

Wszystkie włosy, niezależnie od ich struktury – proste, falowane lub kręcone – dzielą się na trzy typy: tłuste, suche i normalne. Aby określić rodzaj włosów, zwróć uwagę na to, jak szybko się brudzą. Jeśli pod koniec dnia Twoje włosy już błyszczą i tracą objętość, posiadasz włosy tłuste. Jeśli pozostają świeże przez kilka dni – są typem normalnym. Jeśli jesteś w stanie nie myć ich dłużej niż trzy dni – masz włosy suche. Na podstawie wyników tego prostego testu wybierz właściwą pielęgnację.

Jak myć kręcone włosy?

Jak każdy inny rodzaj włosów  –  myjemy kiedy potrzebujemy, ale koniecznie bezsiarczanowym szamponem. Lepiej wybrać szampon według rodzaju włosów, a nie według ich struktury. Raz w tygodniu możesz użyć szamponu do głębokiego oczyszczenia, aby dobrze zmyć resztki produktów do stylizacji i sebum. Jest to wskazane dla osób o tłustej skórze głowy. Szamponem myj tylko skórę głowy, zrób to 2 razy. Nie nakładaj szamponu na długości i końcach. 

Następny krok to odżywka. W zależności od poziomu zniszczenia włosów, użyj nawilżającej lub regenerującej odżywki, a dla bardzo puszących się włosów – wygładzającej. Nakładaj produkt na ich długość i końce, rozczesz palcami i delikatnie ugniataj włosy tworząc skręt, zaczekaj 3-5 min. 

Zawsze kończ mycie zimną wodą, aby zamknąć łuskę włosa i sprawić, aby był gładszy i bardziej błyszczący. Następnie delikatnie osusz włosy ręcznikiem, aby zachować skręt (należy dociskać ręcznik do pasm i unikać tarcia). Z tego samego powodu najlepiej nie używać szczotki, polecam grzebień o szeroko rozstawionych zębach z naturalnego materiału.

Jak dbać o kręcone włosy?

Struktura kręconych włosów jest z natury bardzo porowata. Często takie włosy wyglądają na zniszczone.

Aby tego uniknąć, bardzo ważne jest, aby stale je nawilżać i odżywiać. 

Raz w tygodniu warto nałożyć maskę na włosy. Polecam wtedy założyć czepek i owinąć w ręcznik – ciepła maska lepiej wchłonie się we włosy. Trzymaj ją 20 minut, a następnie spłucz. 

Po każdym myciu głowy używaj produktu w sprayu bez spłukiwania (dla cienkich włosów) lub kremu (dla grubych włosów). Nie nakładaj dużej ilości produktu, aby nie obciążać włosów.

Na kręconych włosach rozdwojone końce są bardziej widoczne, ponieważ włosy natychmiast zaczynają sterczeć w różnych kierunkach. Dlatego co 3-4 miesiące końcówki powinny być podcinane.

Jak wysuszyć kręcone włosy? 

Susząc kręcone włosy trzeba być bardzo ostrożnym. Najlepiej pozwolić im wyschnąć samodzielnie. Możesz stworzyć piękny skręt palcami lub ugniatać włosy  w dłoniach, tworząc naturalne loki. Możesz także użyć wałków. 

Jeśli suszysz włosy suszarką – warto wybrać niski poziom temperatury, utrzymaj odległość 20 centymetrów. W międzyczasie delikatnie ugniataj loki dłońmi, lub użyj dyfuzora (nakładki na suszarkę, przeznaczonej do kręconych włosów). Pamiętaj o produktach termoochronnych. 

 

POLECANE PRZEZE MNIE PRODUKTY:

KEVIN MURPHY

– do cienkich włosów kręconych 

1909-kevin-murphy-plumping-rinse-wash-body-mass-szampon-odzywka-spray-300x3001909-kevin-murphy-killer-waves-krem-spray-300x300

– do suchych kręconych włosów

1909-kevin-murphy-hydrate-me-rinse-wash-masque-szampon-odzywka-maska-300x3001909-kevin-murphy-motion-lotion-krem-300x300

– do kręconych i puszących się włosów

1909-kevin-murphy-smooth-again-rinse-wash-szampon-odzywka-krem-creme-300x3001909-kevin-murphy-killer-culrs-krem-creme-300x300

ELEVEN AUSTRALIA

Pomarańczowy grzebień Eleven Australia (wykonany z włókna węglowego, posiada szeroko rozstawione zęby o działaniu antystatycznym)

1909-eleven-grzebien-pomaranczowy-szerokie-zeby-antystatyczny-300x300

Kuracja wzmacniająca do kręconych włosów zniszczonych

1909-eleven-3-minute-repair-rinse-out-treatment-krem-creme-300x300

Kuracja nawilżająca, wygładzająca do kręconych włosów puszących się

1909-eleven-smooth-me-now-shampoo-szampon-wygladzajacy1909-eleven-smooth-me-now-conditioner-odzywka-wygladzajaca1909-eleven-frizz-control-shaping-cream-krem-wygladzajacy

 

Mam nadzieję, że informacje podane w artykule pomogą Ci lepiej zadbać o Twoje loki.

Do zobaczenia w Salonie! 🙂

umow-sie-na-wizyte-rezerwacja-online-1909fryzjerzy

Udostępnij