Jak naturalnie rozjaśnić włosy? – sposoby dawniej i dziś
test3

Dzisiaj przychodzimy z pomocą szatynkom, ale nie tylko! Bo przecież rozjaśnianie nie jest dedykowane tylko dla ciemnych włosów, blond też może być zawsze jaśniejszy! Zanim odpowiemy, jak naturalnie rozjaśnić włosy, wyjaśnijmy, co to właściwie jest rozjaśnianie…

Rozjaśnianie to zabieg, dzięki któremu włosy naturalnego koloru stają się jaśniejsze o jeden lub kilka tonów. Polega on na pozbawieniu włosów ich naturalnego pigmentu.

Obecnie mamy do wyboru rozjaśnianie metodami naturalnymi i profesjonalnymi.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Naturalne rozjaśnianie włosów jest najmniej inwazyjne, ale niestety skuteczne tylko wówczas, kiedy włosy są już dość jasne – przy włosach ciemnych prawdopodobnie nie będzie żadnego efektu albo naprawdę delikatny.

Jeśli szukasz sposobów, jak naturalnie rozjaśnić włosy, styliści z Salonu 1909 Fryzjerzy polecają 4 produkty: rumianek, cytryna, cynamon i miód – sprawdź jak ich użyć!

naturalne-rozjasnianie-wlosow-1909-fryzjerzy

 

Rumianek

Tak! Nasz pospolity rumianek! Zapewni on surferski odcień blondu w szybkim czasie. Wystarczy, że raz w tygodniu zanurzysz włosy w misce z zaparzonym rumiankiem, a następnie pozostawisz je do naturalnego wyschnięcia. I voila!

Cytryna

A dokładnie płukanka z jej wyciśniętego soku. Witamina C od dawien dawna słynie ze swoich rozjaśniających właściwości.

Spróbuj sama!

Nałóż sok z cytrusów na wilgotną głowę, wcierając go od skalpu aż po końcówki. Na koniec wetrzyj we włosy odrobinę oleju kokosowego lub odżywki bez spłukiwania, aby włosy się nie wysuszyły.

Cynamon

Wymieszaj tę aromatyczną przyprawę z porcją delikatnej odżywki do włosów! Gotową mieszankę najlepiej nakładać  za pomocą grzebienia w celu uzyskania równomiernych refleksów. Następnie na głowę nałóż czepek i trzymaj maskę na włosach przez minimum 2 godziny. Efekty zobaczysz już po pierwszym użyciu!

Miód

Miód również posiada właściwości rozjaśniające – natomiast należy w połączyć go z właściwymi składnikami! Wymieszaj dwie łyżki miodu z 3 łyżkami oliwy i 1/2 szklanki wody, a następnie odstaw miksturę na około godzinę. Po tym czasie wykonaną maskę nałóż na całą długość włosów i trzymaj ją na nich przez 20 minut.

Kuracja z miodu rozjaśnia włosy stopniowo – dla najlepszych efektów stosuj ją minimum dwa razy w tygodniu.

naturalne-rozjasnianie-wlosow-salon-1909-fryzjerzy

Rozjaśnianie włosów metodami chemicznymi

Metody te umożliwiają rozjaśnienie włosów nawet o 8 odcieni. Tutaj naprawdę możemy zaszaleć!

Obecnie i w salonach, i podczas domowych zabiegów rozjaśniania, wykorzystywane są preparaty, które również ingerują w strukturę włosa, ale nie uszkadzają jej tak bardzo. Kremy i farby do rozjaśniania zawierają środki, które utleniają naturalne pigmenty włosów. W produktach do użytku domowego stężenie nadtlenku wodoru nie może przekraczać 6 proc., dlatego w domu możemy rozjaśnić włosy najwyżej o kilka tonów.

Jeśli efekt ma być silniejszy, lepiej rozjaśnić włosy u fryzjera, bo preparaty do użytku profesjonalnego zawierają więcej składników pielęgnacyjnych, niż te przeznaczone do stosowania w domu. W salonie podczas jednego zabiegu można rozjaśnić włosy nawet o osiem odcieni. Eksperci radzą, by w przypadku ciemnych włosów ten zabieg robić etapami i za jednym razem rozjaśniać włosy nie więcej, niż o 2-3 odcienie, bo im mocniej rozjaśniamy włosy, tym słabsze będą po zabiegu.

Rozjaśnianie włosów z Olaplex – idealna ochrona

…jeśli marzysz o jasnym blondzie, a Twoje włosy są osłabione lub naturalnie ciemne.

W salonie 1909 Styliści do mieszanki rozjaśniającej dodają Olaplex, dzięki czemu Twoje włosy zyskują ochronę podczas aplikacji rozjaśniacza. W rezultacie  łuska włosa jest domknięta, a włosy pozostają lśniące.

jak-naturalne-rozjasnic-wlosy-1909-fryzjerzy

 

A jak wyglądało rozjaśnianie włosów dawniej?

Dawniej nikt nie zastanawiał się, jak naturalnie rozjaśnić włosy, bo… nie było innych sposób. Wszystkie naturalne metody, jakie opisaliśmy, były stosowane przez nasze babcie! Ale najpopularniejszym chemicznym sposobem było rozjaśnianie włosów wodą utlenioną, która skutecznie zmieniała kolor włosów, ale przy okazji bardzo je niszczyła. Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną było przed laty hitem numer jeden. Wtedy, tak jak i dziś, wiele kobiet nie było zadowolonych z naturalnego koloru swoich kosmyków, a że potrzeba jest matką wynalazków nasze przodkinie wymyśliły własny sposób na zmianę.

Jak widzisz, jest wiele metod na rozjaśnianie włosów, ale pamiętaj że najważniejsze jest, aby rozjaśnić włosy bezpiecznie, ponieważ zdrowe włosy to najpiękniejsze włosy!

» Zapisz się na rozjaśnianie włosów u Stylistów z Salonu 1909fryzjerzy aby uzyskać profesjonalny efekt.

Udostępnij