Farbowanie panelowe – wszystko co musisz wiedzieć 
test3

 

Myśląc o sezonowych trendach w koloryzacji, często skupiamy się na kolorze i jego intensywności, jednak niejednokrotnie to nie kolor ma największe znaczenie, ale metoda jego aplikacji. Tak jest w przypadku farbowania metodą panelową. To innowacyjna technika, która pozwala na wykorzystanie kreatywności stylisty i uzyskanie efektu głębi koloru – nawet już w 2 godziny. Ten artykuł to małe kompendium wiedzy o farbowaniu panelowym, stworzone z zespołem salonu 1909 Fryzjerzy. Zobacz, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na koloryzację panelową. 

Co to jest farbowanie panelowe?

Farbowanie panelowa polega na nakładaniu na pasma różnych odcieni farby według wizji stylisty. Mówi się, że ta koloryzacja przypomina trochę układankę jak puzzle, które powstają w wyobraźni stylisty. Włosy zyskują zdrowy, świeży wygląd, a dzięki połączeniu kolorów nabierają trójwymiarowości, przez co powstaje iluzja głębi koloru. Proces bywa skomplikowany i czasochłonny, dlatego ważne, żeby przeprowadził go doświadczony stylista. 

Koloryzacja w Warszawie? Tylko w salonie 1909 Fryzjerzy. Tworzymy historię pięknych włosów. Stań się jej częścią. 

1909fryzjerzy-1

Na czym polega koloryzacja panelowa? 

Ta metoda koloryzacji polega na podziale włosów na różne sekcje, nazywane panelami i aplikowaniu na każdy z nich innego koloru lub odcienia farby. W ten sposób włosy zyskują teksturę, przez wielu nazywaną efektem “push-up” – wydaje się, że zyskują większą objętość. Zazwyczaj przy farbowaniu panelowym włosy nie są koloryzowane od cebulki, dzięki temu efekt jest bardziej naturalny i utrzymuje się na dłużej. 

Koloryzacja panelowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie boją się zmian i uwielbiają eksperymentować. Ten sposób farbowania pozwala na naprawdę stylowe, ale i ekstrawaganckie stylizacje. To, jaki efekt uzyskasz zależy od Twoich preferencji i oczywiście umiejętności stylisty. W naszych salonach stawiamy przede wszystkim na zadowolenie naszych klientów i spełnienie ich marzeń o fryzurze idealnej. Jedną z naszych ostatnich realizacji koloryzacji panelowej jest perłowy blond z bardzo delikatnym, pudrowym różem. 

  • Kasia Miłek, właścicielka salonu 1909 Fryzjerzy 
perlowyblond-1

Perłowy blond z panelem 

Ten klor podbił nasze serca. Chłodny perłowy blond sam w sobie jest zjawiskowy – pięknie podkreśla twarz, nadaje skórze blasku i tworzy efekt odświeżenia. Idealnie na lato, prawda? Pudrowy róż dodatkowo podbija i uwydatnia kolor, sprawia, że zyskuje on głębie i staje się jeszcze ciekawszy. Różowe refleksy nieco ocieplają twarz naszej modelki i pięknie kontrastują z jej typem urody. 

Ty też chcesz uzyskać taki efekt na Twoich włosach? Zaufaj najlepszym. Odwiedź salon 1909 Fryzjerzy. 

Czy farbowanie panelowe tylko rozjaśnia włosy?

Niekoniecznie. To prawda, że najczęściej koloryzacja z panelem wykorzystywana jest do rozjaśniania włosów – nadaje im wtedy lekki, odświeżony wygląd, zupełnie jakbyś właśnie wróciła ze słonecznych wakacji. Nie oznacza to jednak wcale, że panele zarezerwowane są dla blondynek – naturalnych czy farbowanych. Farbowanie panelowa można śmiało wykorzystać również, by osiągnąć ciemniejszy, bardziej intensywny kolor. Zależnie od preferencji, przejścia między kolorami mogą być subtelne i jednolite, ale też wyraźne i mocno zaznaczone.

1909_fryzjerzy-1

Dla kogo jest koloryzacja z panelem?

Ta metoda koloryzacji sprawdza się właściwie na każdym rodzaju włosów. Można za jej pomocą uzyskać bardzo delikatny i świeży look, ale też dodać fryzurze dramatyzmu i tajemniczości. Koloryzacja panelowa jest doskonała dla kobiet, które lubią grę świateł we włosach i większą objętość, która tworzy kontrolowany nieład. Koloryzacja nie sprawdzi się natomiast na włosach suchych i zniszczonych – nie tylko nie osiągniesz pożądanego efektu, ale możesz też dodatkowo obciążyć włosy. 

Podsumowanie

Panelowa koloryzacja włosów daje niezliczone możliwości personalizacji. Można dostosować szerokość i ułożenie paneli, intensywność kolorów, kontrasty oraz ich rozmieszczenie – wszystko, by uzyskać oczekiwany rezultat. Efekt farbowania panelowego utrzymuje się naprawdę długo i wystarczy regularnie odwiedzać fryzjera, by podtrzymać efektowną stylizację. 

Tak, jak w przypadku każdej innej koloryzacji, tak również i koloryzacja panelowa powinna zostać przeprowadzona przez profesjonalnego fryzjera. Stylista fryzur w Warszawie – 1909 Fryzjerzy

umow_sie-1
Udostępnij