Nanoplastia – wszystko co musisz wiedzieć o tym zabiegu
test3

Na pewno ta nazwa obiła Wam się już o uszy. Nanoplastia to zabieg, który obecnie zyskuje coraz większą popularność i w swojej ofercie ma go coraz więcej salonów fryzjerskich. Na czym on polega? Jakie daje efekty i czy są jakieś przeciwwskazania do jego zastosowania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego na temat tego zabiegu. 

Na czym polega nanoplastia?

Nanoplastia to innowacyjny zabieg, który opiera się na nanotechnologii, która umożliwia manipulowanie materią na poziomie atomów i cząsteczek. Głównym założeniem nanoplastii jest wyprostowanie włosów. W odróżnieniu od prostowania keratynowego, nanoplastia jest w stanie wyprostować włosy o bardzo mocnym skręcie, niezdyscyplinowane czy afro, a efekt utrzymuje się nawet do 6 miesięcy! 

Składniki preparatu używanego podczas nanoplastii są organiczne oraz w 100% bezpieczne dla włosów. Oznacza to, że zabieg ten jest bezpieczny dla:

🌱 alergików 

🌱 osób z nadwrażliwością 

🌱 kobiet w ciąży 

Za pomocą prostownicy, składniki preparatu wprowadzane są do wnętrza łodygi włosowej i zaczynają kształtować jej strukturę. Substancją, która odpowiada za działanie zabiegu jest karbocysteina oksoacetamidowa. Oprócz tego związku, preparaty używane do zabiegu nanoplastii, zawierają cenne składniki odżywcze i wzmacniające włosy, takie jak proteiny, kolagen, witaminy, keratynę, aminokwasy, olej arganowy i inne oleje i dobroczynne masła.  Czyli oprócz tego, że Twoje włosy staną się idealnie proste, zostaną również wypielęgnowane!

Nanoplastia krok po kroku 

Przed zabiegiem konieczne jest umycie włosów, bez stosowania odżywki czy kosmetyków do stylizacji włosów.  Na suche włosy nakładany zostaje preparat. Po określonym czasie, kosmetyk zostaje zmyty a włosy dokładnie wysuszone. Kolejnym etapem zabiegu jest prostowanie włosów, pasmo po paśmie  za pomocą prostownicy. W ostatnim etapie należy umyć włosy i wysuszyć. Po wysuszeniu włosy są idealnie proste bez konieczności stosowania dodatkowej stylizacji. Całkowity czas zabiegu zależy od długości i gęstości włosów ale zazwyczaj mieści się w granicach od 3 do 6 godzin. 

Ile kosztuje zabieg nanoplastii?

Cena zabiegu może być bardzo różna. Mają na nią wpływ trzy główne czynniki:

  1. długość włosów;
  2. gęstość włosów;
  3. siła skrętu włosów.

Dlatego, aby poznać dokładną cenę, polecamy w każdym przypadku spotkać się wcześniej na darmowej konsultacji z fryzjerem u nas w salonie. Fryzjer oceni stan Twoich włosów i dobierze do nich przebieg prostowania. Odpowie na kazde pytanie i poda dokładny koszt usługi. 

Milek-2
Zabieg nanoplastii wykonany przez Stylistkę Dominikę

Kto nie powinien stosować nanoplastii? 

Jeżeli kondycja Twoich włosów pozostawia wiele do życzenia, masz kruche i wyraźnie zniszczone włosy, lepiej będzie zrezygnować z tego zabiegu. Zamiast tego postaw na ich regenerację. Przyjdź do nas i dowiedz się jaki zabieg dobierze do Twoich włosów fryzjer.  

Uwaga! Włosy po nanoplastii mogą stać się odrobinę jaśniejsze! 

Myślisz, że jest to zabieg odpowiedni dla Ciebie? Zapraszamy Cię do nas! 

Kopia-MILEKNALATO-plakat-1
Udostępnij