Jak dbać o włosy latem? – Przydatne triki
1909 - pielegnacja wlosow latem
test3

Lato może być ciężkim okresem dla Twoich włosów. Pojawia się wtedy wiele szkodliwych czynników wpływających negatywnie na ich kondycję. Mocne promienie słoneczne, suche powietrze oraz przede wszystkim słona i chlorowana woda prowadzą do ich osłabienia. A więc jak dbać o włosy latem?

Schowaj włosy pod nakryciem głowy

Nadmiar promieni słonecznych otwiera łuskę włosa, czyli jego naturalną ochronę. Na skutek tego promienie UV wnikają w głąb włosa niszcząc jego strukturę wewnętrzną. Włos staje się wtedy matowy i wysuszony. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o włosy latem, przede wszystkim osłoń je nakryciem głowy podczas długiego przebywania na mocnym słońcu.

1909-kapelusz-na-lato

Pamiętaj o nawilżaniu!

Żelazna zasada tego, jak dbać o włosy latem? Nawilżanie! To jednym z najlepszych sposobów na ochronę przed zgubnym skutkiem wysokich temperatur, słonej wody i wiatru. Nie zapominaj o regularnym stosowaniu odżywek, masek oraz szamponów nawilżających. Pamiętaj też o nawilżaniu włosów od środka. Pij dużo wody. Jeśli cały organizm nie będzie właściwie nawilżony, na nic się zdadzą nawet najlepsze szampony i odżywki.

Po powrocie z plaży zawsze myj włosy

Pozwoli to usunąć sól morską i piasek, który osadził się podczas odpoczynku na plaży. Dlaczego jest to tak ważne? Sól morska i piasek podrażniają skórę głowy oraz niszczą pasma włosów.

Suszenie-wlosow-pielegnacja-wlosow-latem-1909fryzjerzy

Nie rezygnuj z suszarki

Często podczas upałów, przestajemy używać suszarki, ale jest to błędna metoda. Jeśli wyjdziesz na promienie słoneczne z mokrymi włosami staną się one matowe, ponieważ łuski nie zostaną domknięte. A więc, susz włosy chłodnym strumieniem powietrza, w kierunku od góry do dołu – twoje włosy będą wtedy wygładzone, gdyż łuski zostaną domknięte.

Jak dbać o włosy latem – podsumowanie

Jeśli chcesz latem cieszyć się pięknymi, lśniącymi włosami, pamiętaj o kilku zasadach. Nie wystawiaj włosów na nadmierną ekspozycję słońca, nawilżaj je, oczyszczaj włosy z piasku i słonej wody i susz je zimnymi podmuchami suszarki. A przede wszystkim dobrze wypoczywaj. Nic nie robi tak dobrze naszemu ciału i włosom, jak letnia radość!

Chcesz dowiedzieć się, jak dbać o włosy latem? Nasi specjaliści odżywią Twoje włosy osłabione letnimi czynnikami. Odwiedź salon 1909fryzjerzy!

Zapisz się na profesjonalną regenerację, która przywróci zdrowy i piękny wygląd Twoich włosów. Zarezerwuj wizytę

zadbaj-o-wlosy-latem-salon-1909

 

 

 

 

Udostępnij