Pielęgnacja włosów latem – przydatne triki
1909 - pielegnacja wlosow latem

Lato może być ciężkim okresem dla Twoich włosów. Pojawia się wtedy wiele szkodliwych czynników wpływających negatywnie na ich kondycję. Mocne promienie słoneczne, suche powietrze oraz przede wszystkim słona i chlorowana woda prowadzą do ich osłabienia.

Schowaj włosy pod nakryciem głowy

Nadmiar promieni słonecznych otwiera łuskę włosa, czyli jego naturalną ochronę. Na skutek tego promienie UV wnikają w głąb włosa niszcząc jego strukturę wewnętrzną. Włos staje się wtedy matowy i wysuszony. Dlatego ważne jest, aby schować włosy pod nakryciem głowy podczas długiego przebywania na mocnym słońcu.

Schowanie włosów pod nakryciem głowy sposobem na pielęgnacje włosów latem

Pamiętaj o nawilżaniu!

Jednym z najlepszych sposobów na ochronę włosów latem jest ich nawilżanie! Nie zapominaj o regularnym stosowaniu odżywek, masek oraz szamponów nawilżających.

A po powrocie z plaży zawsze myj włosy

Pozwoli to usunąć sól morską i piasek, który osadził się podczas odpoczynku na plaży. Dlaczego jest to tak ważne? Sól morska i piasek podrażniają skórę głowy oraz niszczą pasma włosów.

Suszenie wlosow - pielegnacja wlosow latem 1909fryzjerzy, suszenie czarnych krotkich wlosow

Nie rezygnuj z suszarki

Często podczas upałów, przestajemy używać suszarki, ale jest to błędna metoda. Jeśli wyjdziesz na promienie słoneczne z mokrymi włosami staną się one matowe, ponieważ łuski nie zostaną domknięte. A więc, susz włosy chłodnym strumieniem powietrza, w kierunku od góry do dołu – twoje włosy będą wtedy wygładzone, gdyż łuski zostaną domknięte.

Chcesz profesjonalnie odżywić włosy osłabione letnimi czynnikami? Odwiedź salon 1909fryzjerzy!

Zapisz się na profesjonalną regenerację, która przywróci zdrowy i piękny wygląd Twoich włosów. Zarezerwuj wizytę

zadbaj o wlosy latem - salon 1909, profesjonalne oczyszczenie wlosow w salonie 1909fryzjerzy

 

 

 

 

Udostępnij