Jak wyprostować włosy w domu? Najlepsze sposoby na proste i gładkie włosy!
Najlepsze sposoby na proste i gladkie wlosy - jak wyprostowac wlosy w domu
test3

Lubisz, gdy Twoje włosy są gładkie, proste i błyszczące? Używasz na co dzień prostownicy? Sprawdź, jak wyprostować włosy, aby im nie zaszkodzić. Czy prawidłowo posługujesz się prostownicą? Zobacz, jak można zapobiegać negatywnym skutkom prostowania włosów.

Początki prostowania włosów

Wszystko rozpoczęło się mniej więcej w 1897 roku, kiedy paryski fryzjer Marcel Grateau użył rozgrzanych prętów o układzie nożycowym do prostowania włosów. Przed rozpoczęciem prostowania włosów żelazko należało podgrzać nad palnikiem. Przyrząd ten był ogromną innowacją w historii fryzjerstwa, gdyż był pierwszym przyrządem służącym do prostowania włosów.

A co było później?

1906 rok – Simon E. Monroe opatentował prostownicę do włosów, która przypominała metalowy grzebień

1909 rok – Issac K. Shero opatentował prostownicę do włosów wykonaną z dwóch żelazek

Wiele lat później firma Sharrell wykonała prostownicę, powodującą mniejsze uszkodzenia. Później zaczęto produkować już prostownice ceramiczne i elektryczne.

Prostowanie włosów współcześnie

Na rynku znajduje się ogromna gama prostownic do włosów. Jeśli zastanawiasz się, jak wyprostować włosy, wybierz taką prostownicę, która będzie bezpieczna dla twoich włosów, czyli przede wszystkim:

  1. posiada ceramiczne płytki – zapobiegają uszkodzeniu struktury włosa poprzez równomierne rozgrzanie całej powierzchni płytek
  2. posiada regulację temperatury – ułatwi dopasowanie podczas prostowania temperatury do rodzaju naszych włosów
  3. na płytkach posiada powłoki np.
  • keratynową  – pod wpływem wysokiej temperatury podczas prostowania włosów, ta substancja odżywcza jest uwalniana i może przeniknąć do włosów, przyczyniając się do ich odbudowy
  • diamentową – powłoka ta posiada bardzo dużą odporność na zarysowania – gładkie płytki prostownicy gwarantują jej efektywne i bezpieczne dla włosów działanie
  • z dodatkiem turmalinów – są to minerały, które pod wpływem ciepła wydzielają jony ujemne, które pomagają domykać łuski włosów i dodają im blasku

1909fryzjerzy-prostowanie-wygladzanie-modelowanie-blond

Najważniejsze zasady prostowania włosów z użyciem prostownicy

  • Włosy muszą być CAŁKOWICIE suche – inaczej mogą się spalić
  • Termoochrona przed rozpoczęciem prostowania włosów jest konieczna – nasi eksperci polecają spraye chroniące włosy przed wysoką temperaturą
  • Dzielenie włosów na sekcje – ułatwi Ci prostowanie, dzięki temu zyskasz również lepszy efekt
  • Jeśli często używasz prostownicy pamiętaj o ciągłym nawilżaniu włosów – szamponami, odżywkami oraz maskami

 

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Szczotka do prostowania włosów

Jest to alternatywa dla prostownicy – delikatniejsza dla włosów, których nie zaciskamy między płytkami żelazka, lecz naturalnie przeczesujemy. Jednak bardziej możemy stwierdzić, że włosy będą naturalnie wygładzone, niż idealnie proste.

 

Szczotka + Suszarka

Susz włosy cały czas przeczesując płaską szczotką, spryskaj pasma włosów sprayem prostującym. Następnie wyciągaj pasma włosów na szczotce okrągłej i przykładaj do nich suszarkę. Przesuwaj suszarkę i szczotkę równomiernie. Oba narzędzia przesuwamy od góry w kierunku końcówek. Cały zabieg zakończ użyciem kosmetyku utrwalającego, najlepiej z jedwabiem, który jest doskonałym preparatem wspomagającym wygładzanie włosów.

1909fryzjerzy-prostowanie-wygladzanie-modelowanie-blond-wlosy

Naturalne sposoby na wygładzenie włosów

Szałwia – Warto sięgnąć po płukankę z zaparzonej i wystudzonej szałwii. Polewaj nią włosy i nie spłukuj.

Uwaga! Szałwię eksperci 1909 Fryzjerzy polecają jednak dla osób o ciemnych włosach, ponieważ ma właściwości przyciemniające. Dodatkowo nadużywanie jej może przesuszyć włosy, więc trzeba stosować ją raz na jakiś czas.

 

Ocet jabłkowy – Wystarczy wlać 2 łyżki octu na litr wody, dokładnie zamieszać i wykonać ostatnie płukanie włosów po zmyciu odżywki.

Zakwaszanie włosów przede wszystkim domyka łuski, a więc daje efekt wygładzenia i nabłyszczenia.

1909fryzjerzy-prostowanie-wygladzenie-czarne-bob-wlosy

Jak widzisz, jest wiele sposobów na wygładzenie oraz na całkowite wyprostowanie włosów, jednak najważniejsze jest aby zawsze pamiętać, o bezpieczeństwie i dobrej kondycji włosa.

A Ty, który sposób prostowania włosów wybierasz?

 

[optin-monster-shortcode id=”ymmahmvrgj3nb82anndr”]

Udostępnij