Jak wyprostować włosy w domu? Najlepsze sposoby na proste i gładkie włosy!
Najlepsze sposoby na proste i gladkie wlosy - jak wyprostowac wlosy w domu

Lubisz, gdy Twoje włosy są gładkie, proste i błyszczące? Używasz na co dzień prostownicy? Sprawdź, czy prawidłowo się nią posługujesz i zobacz, jak można zapobiegać negatywnym skutkom prostowania włosów.

Początki prostowania włosów

Wszystko rozpoczęło się mniej więcej w 1897 roku, kiedy paryski fryzjer Marcel Grateau użył rozgrzanych prętów o układzie nożycowym do prostowania włosów. Przed rozpoczęciem prostowania włosów żelazko należało podgrzać nad palnikiem. Przyrząd ten był ogromną innowacją w historii fryzjerstwa, gdyż był pierwszym przyrządem służącym do prostowania włosów.

A co było później?

1906 rok – Simon E. Monroe opatentował prostownicę do włosów, która przypominała metalowy grzebień

1909 rok – Issac K. Shero opatentował prostownicę do włosów wykonaną z dwóch żelazek

Wiele lat później firma Sharrell wykonała prostownicę, powodującą mniejsze uszkodzenia. Później zaczęto produkować już prostownice ceramiczne i elektryczne.

Prostowanie włosów współcześnie

Na rynku znajduje się ogromna gama prostownic do włosów. Wybierz taką, która będzie bezpieczna dla twoich włosów, czyli przede wszystkim:

  1. posiada ceramiczne płytki – zapobiegają uszkodzeniu struktury włosa poprzez równomierne rozgrzanie całej powierzchni płytek
  2. posiada regulację temperatury – ułatwi dopasowanie podczas prostowania temperatury do rodzaju naszych włosów
  3. na płytkach posiada powłoki np.
  • keratynową  – pod wpływem wysokiej temperatury podczas prostowania włosów, ta substancja odżywcza jest uwalniana i może przeniknąć do włosów, przyczyniając się do ich odbudowy
  • diamentową – powłoka ta posiada bardzo dużą odporność na zarysowania – gładkie płytki prostownicy gwarantują jej efektywne i bezpieczne dla włosów działanie
  • z dodatkiem turmalinów – są to minerały, które pod wpływem ciepła wydzielają jony ujemne, które pomagają domykać łuski włosów i dodają im blasku

modelowanie włosów proste włosy prostowanie prostownica

Najważniejsze zasady prostowania włosów z użyciem prostownicy

  • Włosy muszą być CAŁKOWICIE suche – inaczej mogą się spalić
  • Termoochrona przed rozpoczęciem prostowania włosów jest konieczna – nasi eksperci polecają spraye chroniące włosy przed wysoką temperaturą
  • Dzielenie włosów na sekcje – ułatwi Ci prostowanie, dzięki temu zyskasz również lepszy efekt
  • Jeśli często używasz prostownicy pamiętaj o ciągłym nawilżaniu włosów – szamponami, odżywkami oraz maskami

 

A jeśli nie prostownicą, to jak?

Szczotka do prostowania włosów

Jest to alternatywa dla prostownicy – delikatniejsza dla włosów, których nie zaciskamy między płytkami żelazka, lecz naturalnie przeczesujemy. Jednak bardziej możemy stwierdzić, że włosy będą naturalnie wygładzone, niż idealnie proste.

 

Szczotka + Suszarka

Susz włosy cały czas przeczesując płaską szczotką, spryskaj pasma włosów sprayem prostującym. Następnie wyciągaj pasma włosów na szczotce okrągłej i przykładaj do nich suszarkę. Przesuwaj suszarkę i szczotkę równomiernie. Oba narzędzia przesuwamy od góry w kierunku końcówek. Cały zabieg zakończ użyciem kosmetyku utrwalającego, najlepiej z jedwabiem, który jest doskonałym preparatem wspomagającym wygładzanie włosów.

Proste włosy blondynka prostowanie włosów

Naturalne sposoby na wygładzenie włosów

Szałwia – Warto sięgnąć po płukankę z zaparzonej i wystudzonej szałwii. Polewaj nią włosy i nie spłukuj.

Uwaga! Szałwię eksperci 1909 Fryzjerzy polecają jednak dla osób o ciemnych włosach, ponieważ ma właściwości przyciemniające. Dodatkowo nadużywanie jej może przesuszyć włosy, więc trzeba stosować ją raz na jakiś czas.

 

Ocet jabłkowy – Wystarczy wlać 2 łyżki octu na litr wody, dokładnie zamieszać i wykonać ostatnie płukanie włosów po zmyciu odżywki.

Zakwaszanie włosów przede wszystkim domyka łuski, a więc daje efekt wygładzenia i nabłyszczenia.

 

Jak widzisz, jest wiele sposobów na wygładzenie oraz na całkowite wyprostowanie włosów, jednak najważniejsze jest aby zawsze pamiętać, o bezpieczeństwie i dobrej kondycji włosa.

A Ty, który sposób prostowania włosów wybierasz?

Włosy proste zdrowe wygładzone brunetka

Udostępnij