1909 Fryzjerzy to nowe miejsce na mapie stolicy charakteryzujące się wysoką jakością usług w dziedzinie fryzjerstwa i pielęgnacji włosów. Założony przez parę mistrzów fryzjerstwa z wieloletnim doświadczeniem – Kasię Poniatowską – Miłek
i Darka Miłka, stanowi połączenie współczesnej innowacyjności z nie starzejącą się klasyką.
Inspiracją do otwarcia salonu była osoba Antoniego Cierplikowskiego ps. Antoine – fryzjera o międzynarodowej sławie, przyjaciela artystów, polityków i głów koronowanych, mecenasa sztuki, zwanego również „królem fryzjerów – fryzjerem królów”. Syn szewca z fryzjerstwem zetknął się po raz pierwszy w wieku 11 lat. Naukę zawodu rozpoczął w Łodzi, aby w 1901 roku wyjechać do Paryża. Wypromował nową fryzurę a’la garçon, czyli na chłopczycę, która w połączeniu z sukienkami Coco Chanel stała się początkiem nowego wizerunku kobiety po pierwszej wojnie światowej.
Z usług salonu 1909 mogą skorzystać kobiety i mężczyźni. W ofercie dla kobiet znajdziemy pielęgnację, strzyżenie i koloryzację w oparciu o najlepsze kosmetyki i trendy. Panowie z zarostem znajdą tu usługę strzyżenia brody dopasowanej do kształtu twarzy, koloryzację w tym odsiwianie oraz pielęgnację dopasowaną do rodzaju i struktury włosów. Dodatkowo, mistrzowie fryzjerstwa oferują zabiegi regeneracyjne, w tym kultowy zabieg 1909 oraz zabieg keratynowy pozwalający na regenerację włosów puszących się lub zniszczonych.
Salon 1909 zlokalizowany jest w kamienicy z 1893 roku przy ulicy Hożej 42, wpisanej do rejestru zabytków, która jako jedna z nielicznych przetrwała w całości wojnę. Odrestaurowana pod okiem konserwatora z dbałością o detal łączy najlepsze tradycje rzemieślnicze.
Wnętrze salonu, składające się z dwóch poziomów, zostało zaprojektowane przez Kingę Mostowik - absolwentkę Architektury Wnętrz ASP w Warszawie, pracownia Projektowania Mebla. W latach 1998 – 2008 szefowa stylistów Elle Decoration Polska. Scenograf, architekt wnętrz, designer. Projektuje wnętrza prywatne i publiczne. Wykładowca ASP w Łodzi i School of Form w Poznaniu. Projektantka postawiła na w miks granatu i złota z zachowaniem oryginalnych elementów budynku, zachowując kameralny charakter przestrzeni.
przez Kasia Poniatowska-Miłek
następny wpis
3 pomysły na prezent pod choinkę
poprzedni wpis