Pielęgnacja włosów latem
test3

Wakacje to czas kiedy oddajemy się chwili i odpoczywamy od codziennych zmartwień i obowiązków. Jednak jeżeli chodzi o codzienną pielęgnację nie warto robić sobie w tym okresie przerwy. W tym artykule przedstawiamy Wam najważniejsze zasady pielęgnacji włosów latem.

Stosuj kosmetyki do włosów z filtrami uv

Kiedy nadchodzi lato, większość z nas skupia swoją uwagę na ochronie skóry przed promieniowaniem UV, zapominając o włosach. Stwierdzenie, że samo założenie kapelusza czy zakrycie głowy chustą wystarczy, jest zdecydowanie błędne! Ten błąd prowadzi do utraty elastyczności i sprężystości włosów! Oczywiście noszenie nakryć głowy latem jest jak najbardziej poprawne, ale na pewno nie wystarczające.

Promienie słoneczne powodują otwieranie się łusek, a kiedy promieniowanie UV dotrze do kory włosa, uszkadza jego strukturę.

Dlatego stosujmy ochronę UV również na włosy! Najlepsze będą mgiełki w sprayu, które możesz mieć zawsze przy sobie np. podczas słonecznego dnia na plaży.

 

Myj włosy po każdym kontakcie ze słoną lub chlorowaną wodą 

 

Promienie słoneczne to niestety tylko wierzchołek góry lodowej. Latem nasze włosy muszą radzić sobie również  z wiatrem, słoną czy chlorowaną wodą. Te dwa ostatnie to dość agresywne czynniki zewnętrzne, więc najlepiej jak najszybciej pozbyć się ich z powierzchni włosów. Dlatego nie zapominajmy o umyciu włosów po każdym powrocie z plaży czy basenu.

Nie pozwalaj, by włosy schły na słońcu

 

 

Kiedy suszymy włosy na słońcu krople wody na naszych włosach działają jak soczewka i przyciągają do siebie promienie UV, a jak już się dowiedzieliśmy na samym początku tego artykułu – promienie te nie działają korzystnie na nasze włosy.

 

Nawilżaj i odżywiaj włosy 

 

Stosuj maski i odżywki nawilżające, aby przywrócić włosom siłę po dniu spędzonym na słońcu.

 

Stosuj olejki 

 

Po umyciu, a także przed wyjściem z domu, pamiętaj o nałożeniu odrobiny olejku na końcówki włosów. Będąc na plaży czy basenie, możesz nałożyć olej na całe włosy, jednak pamiętaj o umiarze, zawsze stosuj tylko kilka kropel. W okresie letnim najbardziej polecamy olej z pestek malin, olej z kiełków pszenicy i olej z nasion marchwi – zawierają one największy współczynnik SPF wśród olejów!

 

Podsumowując, okres wakacji jest dla nas zbawienny, jednak nie rozpieszcza naszych włosów. Pamiętajmy zatem, o spakowaniu do walizki również kosmetyków, które zabezpieczą włosy przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi. Specjalnie na okres wakacyjny w naszym salonie zaopatrzyliśmy się w idealny zestaw miniaturowych kosmetyków, który sprawdzi się podczas wakacyjnych wyjazdów. Zestawy te w komplecie z kosmetyczką  dostępne są dla Was w naszym salonie 😉

Zapisz-się-też-na-profesjonalną-regenerację1

 

Udostępnij