Fryzura na chłopczycę w modzie od 111 lat
Krótkie włosy. Chłopczyca. Ostre cięcie.
test3

W jak wielkim błędzie są Ci, którzy uważają, że kobiety wyglądają pięknie jedynie w długich, niczym Roszpunka włosach. Krótkie włosy u kobiet są popularne już od… stu jedenastu lat! To właśnie w 1909 roku, słynny polski fryzjer Antoni Cierplikowski obciął włosy znanej francuskiej aktorce – Evie Lavalliere. Chciał odmłodzić czterdziestoletnią aktorkę na tyle, aby mogła zagrać osiemnastoletnią Joanne D’arc. Udało mu się to. A fryzura szybko stała się symbolem kobiecego wyzwolenia i jeszcze szybciej została okrzyknięta kultową. I tak, z roku na rok przybywało coraz więcej, pięknych i seksownych chłopczyc. Zatem seksowne, to wiemy, ale jakie są jeszcze zalety krótkich włosów?

Po pierwsze: krótkie włosy wyglądają zdrowiej

Na dłuższych włosach widoczniejsze są wszelkie ich mankamenty. Zwłaszcza, jeśli są i cienkie, i zniszczone. W efekcie włosy wyglądają po prostu na zmęczone, uwrażliwione i nieestetyczne. Takim włosom można przywrócić zdrowy wygląd po wykonaniu cięcia. Natomiast krótsze włosy​​ zawsze wyglądają na grubsze i pełniejsze.

Po drugie: krótkie cięcia podkreślają rysy twarzy

Krótkie fryzury pięknie podkreślają rysy twarzy, eksponują szyję, ale również dodają świeżości i odmładzają. Uwydatniają też kości policzkowe, uśmiech, oczy. Jednak, aby to wszystko się zadziało cięcie i kolor muszą być perfekcyjnie dobrane. Zatem najlepiej zaufać najlepszym. Już dziś umów wizytę w naszym salonie.

1909fryzjerzy_fryzura_na_chlopczyce_2

Po trzecie: krótkie włosy są praktyczne

Krótkie włosy są dużo łatwiejsze do stylizacji i codziennej pielęgnacji. Jeśli jesteś zabiegana lub po prostu masz dość czasu spędzanego przed lustrem i układaniem długich włosów, to krótka fryzura będzie Twoim ratunkiem.

Po czwarte: krótkie włosy dają Ci więcej możliwości

Krótsze cięcia bardzo często wybierają Panie, które lubią odważne stylizacje. Takie włosy świetnie współpracują z różnymi glinkami, pastami, czy pomadami. Za ich pomocą osiągniesz kontrolowany chaos lub gładkie wykończenie. Ponadto krótkie fryzury dają mnóstwo możliwości koloryzacji!

Jeśli i Ty zastanawiasz się nad krótką fryzurą, ale obawiasz się, że do Ciebie nie będzie ona pasować, nie martw się, mamy dobre wieści! Do każdej twarzy, każdego stylu życia można dobrać odpowiednio krótką fryzurę. Najważniejsze jest tylko trafienie do specjalistów, którzy czują tego typu cięcia. My czujemy. Nie bez powodu nazwaliśmy nasz salon 1909 – na cześć Antoniego Cierplikowskiego i jego fryzury na chłopczycę.

Katarzyna_poniatowska_milek_stylista_fryzur_wspolzalozyciel_marek_1909fryzjerzy_i_milek_design-1024x576

 

 

 

Udostępnij