Czym jest sombre i czy jest dla Ciebie?
Sombre 1909frzyjerzy
test3

Wiele naszych klientek zadaje sobie pytanie: co lepsze – ombre czy sombre? Która metoda koloryzacji da w ich przypadku lepszy efekt? Aby rozstrzygnąć ten dylemat, najpierw warto zastanowić się, na czym polega technika sombre i  czym różnic się od ombre.

Czym jest sombre?

Sombre możemy nazwać młodszą siostrą ombre. Dosłowne tłumaczenie ,,sombre,, to „soft ombre”.

Sombre to po prostu delikatniejsza wersja ombre. W tej technice pozostawiamy włosy przy nasadzie w  naturalnym kolorze, a końce rozjaśniamy o jeden-dwa tony. W ombre różnica tonalna między włosami przy nasadzie i na końcówkach jest zdecydowanie większa. Jeśli szukasz naprawdę delikatnego i naturalnego efektu, sombre jest właśnie dla Ciebie.

sombre-ombre-refleksy-1909fryzjerzy-blond

Styliści 1909 Fryzjerzy doradzają: dla kogo dedykowane jest sombre?

  • Dla osób, które potrzebują zmiany koloru włosów, ale niezbyt radykalnej. Jeśli nie jesteś pewna, czy dobrze będziesz czuć się w odcieniu blond także zdecyduj się na te technikę koloryzacji.
  • Dla osób, które nie mają warunków do odświeżania koloru co miesiąc – efekt sombre należy odświeżać mniej więcej raz na 3 miesiące. Zatem jest to świetne lekarstwo na odrosty.
  • Dla osób posiadających średnie lub długie włosy – to nie warunek konieczny, ale im dłuższe masz włosy, tym sombre będzie wyglądało efektowniej!
  • Dla osób posiadających cienkie włosy lub chcących dodać swoim włosom objętości –  delikatne refleksy nakładane są nieco poniżej nasady. Zabieg ten optycznie dodaje włosom objętości.
  • Dla blondynek – w przypadku włosów jasnych, sombre będzie dawało naturalny, świetlisty efekt, natomiast można je stosować na niemal każdym kolorze włosów.
  • Dla osób, które chcą dodać fryzurze blasku i rozświetlić twarz. Sombre doskonale rozświetli włosy, co z kolei złagodzi rysy twarzy i doda im dziewczęcej lekkości.
  • Dla osób chcących uzyskać efekt włosów muśniętych słońcem. To dobry wybór na lato. Zanim słońce zacznie naturalnie rozjaśniać Twój odcień, sombre nada mu złocistych refleksów.

 

Nadal nie jesteś pewna, czy sombre jest odpowiednią propozycją dla Ciebie?

Przyjdź do salonu 1909 Fryzjerzy na bezpłatną konsultację – nasi styliści chętnie Ci doradzą!

1909-Zarezerwuj-wizytę
Do zobaczenia na Hożej 42!

Udostępnij