Co zrobić, aby Twój kolor na włosach utrzymywał się dłużej?
test3

Denerwujesz się, gdy Twój kolor wypłukuje się już po kilku pierwszych myciach od wizyty u fryzjera? Jeśli weźmiesz pod uwagę tych kilka rad, będziesz mogła cieszyć się pięknym kolorem dłużej.

Oczywistym jest, że na trwałość koloru największy wpływ codzienna pielęgnacja w domu – to, czy prawidłowo dbamy o włosy.

Najważniejszy jest szampon

Klientki często pytają nas o to, czym najlepiej myć włosy. Niskiej jakości szampon świetnie oczyszcza skórę głowy, ale oczyszcza ją nadmiernie. Należy pamiętać, że cząsteczki tłuszczu ważne są nie tylko dla skóry głowy, aby nie była przesuszona. Takie cząsteczki pozostawiają domkniętą łuskę włosa, dzięki czemu kolor nie wypłukuje się z niej. Dobry szampon nie jest więc silnym detergentem czyszczącym. Nadmierne oczyszczenie spowoduje rozchylenie łuski i wypłukiwanie koloru.

jak-dluzej-utrzymaj-kolor-włosow

 

Jak prawidłowo myć włosy?

Zwilż włosy i nałóż szampon na skórę głowy i myj ją wykonując okrężne ruchy palcami. Nie szoruj długości włosów – narusza to ich strukturę, mogą się urywać i plątać. Spłucz szampon i powtórz. Jeśli uzyskałaś pianę już podczas pierwszego mycia, nie powtarzaj czynności. Piana oznacza, że skóra głowy jest już wystarczająco oczyszczona.

Odżywka do włosów – jak ją stosować

Produkt pielęgnacyjny po myciu dobrej jakości uzupełni ubytki we włosach. Odżywkę należy nałożyć na długości i końce omijając odrosty, które są zdrowe. Odżywkę rozczesz grzebieniem z szerokimi zębami. Dzięki temu produkt dostanie się w każde miejsce. Odżywkę spłucz letnią a nie gorącą wodą – to sprawi, że łuska włosa będzie odpowiednio domknięta, a włosy będą lśniące.

Jak zachować zimny odcień włosów?

Jeśli jesteś zwolenniczką chłodnego blondu lub brązu, korzystaj z fioletowego szamponu, który utrwala zimny odcień. Ciekawostką jest, że ten produkt nadaje się również dla brunetek mimo, że czasem jest na nim napisane „zimny blond”. Należy pamiętać, że niektóre fioletowe szampony mocno przesuszają włosy – nie nadają się więc do codziennego stosowania. Wówczas można używać ich naprzemiennie z innym produktem myjącym. Rekomendujemy wybór fioletowego szamponu, który nie wysusza włosów.

Warto wybrać nieco droższe produkty do pielęgnacji włosów w domu od tych drogeryjnych. Zapłacisz więcej, ale te kosmetyki starczą Ci na dłużej, ponieważ są gęste i bardziej wydajne.

 

[optin-monster-shortcode id=”ymmahmvrgj3nb82anndr”]

Udostępnij