Ombre i sombre – wieczny trend w koloryzacji
ombre i sombre
test3

Moda na ombre i sombre pojawiła się wraz z odejściem klasycznego baleyage. I nie musimy wyjaśniać, że ombre i sombre na dobre wpisały się w trend panujący w świecie fryzjerstwa. Czym jest i na czym polega ta technika koloryzacji? Jaka jest miedzy nimi różnica? Dla kogo ombre, a dla kogo sombre? Jeśli pogubiłaś się w lawinie informacji, ten artykuł jest dla Ciebie.

Kilka słów o ombre i  sombre

Ombre, czyli rozjaśnione końce i ciemne włosy u nasady. Trend na wyraźnie rozjaśnione końcówki został już dawno wyparty przez jego bliskie odmiany, szczególnie sombre i bronde. Efekt przejścia jest zdecydowanie widoczny. Kolor odrostu jest ciemniejszy od końców. Różnica tonów, którą pozostawiamy to od 3 do 5. Najczęściej to jest przyczyną niechęci Pań do uzyskania efektu ombre. Z pomocą przyszła delikatniejsza wersja – sombre.

ombre-1909-fryzjerzy
Sombre (soft ombre), to mniej kontrastowa i bardziej subtelna odmiana ombre. Rozjaśniane pasemka zaczynają się już od nasady, dzięki czemu efekt jest dużo bardziej naturalny. Włosy przy nasadzie możemy też pozostawić w naturalnym kolorze włosów, wszystko zależy od koloru pasm na ich długości. Końce rozjaśniamy jedynie o ton lub dwa tony.

sombre-1909-fryzjerzy
Dla kogo ombre, dla kogo sombre?

Różnice w ombre i sombre to nie tylko efekt końcowy koloryzacji. U pań o ciemnych włosach lepiej będzie wyglądał efekt ombre, ponieważ ich naturalny kolor włosów stworzy bardziej widoczny efekt z kolorem, który uzyskamy w porozumieniu ze stylistą. Sombre wygrywa to porównanie – można je zastosować na prawie każdym kolorze włosów. Przewagę mają także blondynki – to im jest dedykowany efekt sombre. Na jasnych,blond włosach efekt sombre będzie dawał naturalny efekt rozświetlonych włosów.
Ogromne znaczenie ma także technika strzyżenia oraz struktura włosów. Panie posiadające włosy normalne lub gęste, powinny zwrócić uwagę stylisty na odpowiednie wycieniowanie włosów po koloryzacji ombre. Włosy gęste powinny być wycieniowane w taki sposób, aby dodały włosom lekkości. Włosy normalne powinny być strzyżone delikatnie, techniką, która dodaje objętości. Ombre ma wyglądać jakby czesał cię wiatr. Przy ombre nie sprawdzą się proste i ciężkie linie włosów oraz grzywki. Inaczej jest w przypadku sombre – delikatne refleksy często nakładane są już nieco poniżej nasady. Taki zabieg optycznie dodaje włosom objętości. Szczególnie polecany jest dla włosów cienkich.
Sombre sprawdzi się w przypadku każdej długości włosów, od krótkich fryzur po długie włosy. Jednak efekt ombre jest dedykowany do włosów o średniej długości i długich. Przy krótkich fryzurach nie będzie widoczny.

roznica-miedzy-ombre-a-sombre

Kolejna wizyta u stylisty – po jakim czasie?

Wiele Pań wybiera efekt koloryzacji ombre i sombre ze względu na długi okres między ponownymi koloryzacjami. Efekt ombre i sombre należy odświeżyć co 2-3 miesiące od koloryzacji. Jest to bardzo praktyczne „rozwiązanie”, szczególnie dla tych z Was, które z różnych powodów nie mogą być co miesiąc u stylisty.

ombre-sombre-co-jaki-czas

 

Stylizacja włosów z efektem ombre i sombre

W obu przypadkach, im dłuższe włosy, tym efektowniejszy rezultat. Ombre i sombre lubią bowiem rozpuszczone włosy, delikatne fale czy efekt „potarganych włosów”. Nie bój się nosić włosów spiętych w koński ogon lub warkocze. Po stylizacji włosów nałóż olejek lub spray nabłyszczający- świetnie rozświetli włosy i wydobędzie głębie koloru. Regularnie nawilżane włosy odwdzięczą się dobrą kondycją i blaskiem.

 

Jaka pielęgnacja włosów z efektem ombre i sombre?

stylizacja-wlosow-ombre-i-sombre

Pielęgnacja włosów i ich nawilżenie to podstawa wszystkich włosów farbowanych. W przypadku efektu ombre i sombre pielęgnacja ta powinna być podwójna, ponieważ włosy rozjaśniane są mocniej uwrażliwione i narażane na działanie oksydantów (rozjaśniaczy). Pamiętaj o nakładaniu odżywki po każdym myciu włosów. Dodatkowo raz w tygodniu zadbaj o intensywne ich odżywienie w postaci maski. Raz w miesiącu postaw na profesjonalny zabieg w salonie. Stylista dobierze odpowiedni rodzaj regeneracji do kondycji i struktury Twoich włosów. Sprawdź rekonstrukcję Joico i regeneracje Olaplex.
Efekt ombre i sombre to genialne rozwiązanie dla Pań, które marzą o małej metamorfozie, ale nie chcą diametralnej zmiany koloru włosów. Dodatkowym plusem jest brak konieczności odwiedzania fryzjera co miesiąc, gdy tylko pojawi się odrost.
W świecie fryzjerstwa pojawiły się różne „odmiany” ombre i sombre. Śledź naszego bloga, a już wkrótce dowiesz się jakim rodzajem koloryzacji jest ronze, bronze, syberyjski blond, flamboyage czy chambre.

 

[optin-monster-shortcode id=”ymmahmvrgj3nb82anndr”]

Udostępnij